6 078 aktuálních nabídek
od 240 realitních kanceláří a soukromníků
MÜLLER REALITY-IMMOBILIEN s.r.o. nabízí

Prodej rodinného domu 253 m²

Janovice nad Úhlavou (okres Klatovy)

Základní údaje

Datum vložení 8. listopadu 2022 ID nemovitosti 001882KH
Plocha pozemku 8 207 m² Užitná plocha 253 m²
Plocha zastavěná 2 889 m² Energetiká náročnost G - Mimořádně nehospodárná (i)
Elektřina 230 V, 400 V Kanalizace Žumpa, septik
Zdroje vody Veřejný vodovod Konstrukce Jiná
Parkování Garáž Vlastnictví soukromé
Stav objektu Bezvadný

Popis nemovitosti

Motto: komfortní venkovské bydlení v blízkém dosahu města.
Pozemky: celkem 8.207 m2 včetně zastavěných ploch.
Lokalita: ŠUMAVA na dohled – její malebné podhůří – osada Rohozno s cca 50 obyvateli, část města Janovice nad Úhlavou s cca 2000 obyvateli a kompletní občanskou vybaveností, které leží na trase Klatovy – Železná Ruda. Město Klatovy vzd.7 km nabízí pracovní příležitosti i kulturu. Blízko je i Železná Ruda, známé horské středisko s přechodem do Německa - jen 19km k areálu zimních sportů na bavorském Javoru. Klidná osada Rohozno leží v nadm.výšce cca 400 m, v Janovickém úvalu, kterým protéká řeka Úhlava do níž zde ústí potok Jelenka. Lokalita chráněná pásmem šumavských vrcholů završených siluetou Ostrého a Hoherbogenu má přívětivé klima. Sbíhá se zde mnoho turistických i cyklistických tras. Ty nejznámější vedou k nedalekému hradu Klenová,v jehož areálu se konají konzerty či kostelu v Janovicích s freskami, které chrání UNESCO. Ideální lokalitou pro vycházky nenarušenou přírodou je blízká rezervace Luňáky.
Popis nemovitosti: areál dvou rodinných domů na pozemku o celkové výměře 8.207 m2 - bývalá zemědělská usedlost je situován při místní komunikaci – má velmi dobrou dostupnost i v zimě.
Větší obytný dům s vnitřní dispozicí 3+1 s komfortním sociálním zařízením má podlahovou plochu 158 m2. Prostorné kuchyni dominují repasovaná původní kachlová kamna, která přispívají k atmosféře útulného domova. Tento dům je vybaven ústředním teplovodním vytápěním s akumulačními nádržemi a téměř novým kotlem na pelety. Na tento obytný dům navazuje hospodářská část s prostornou stájí a dvěma moderními box pro chov koní, s možností rozšíření o další boxy.
Severní stranu nádvoří lemuje druhý, menší obytný dům, celý podsklepený, s vnitřní dispozicí 3+1,sociálním zařízením a podlahovou plochou 95 m2. Vytápění lokální. Tento dům není v současné době užíván.
Zadní část nádvoří uzavírají dvě stodoly, na které navazuje prostorná zahrada o vým.3001 m2, kde je prostor vybavený možností připojit se na el.příkon využitelný pro aktivitu v cestovním ruchu - provozování kempu v přírodě
Technické údaje a inženýrské sítě:
El.příkon – napojeno k distrib.síti ČEZ.
Zdroj vody: napoj.na obecní vodovodní řad a vlastní kopaná studna na užitkovou vodu.
Vytápění: dům č.1: ústř.teplovodní na peletkový kotel s akumulací, elektrokotel jako záložní zdroj. Dům č.2: lokální vytápění

Poloha na mapě

Dojezdová vzdálenost

Janovice nad Úhlavou (okres Klatovy)
0 km (0 min)

Nemovitost nabízí

MÜLLER REALITY-IMMOBILIEN s.r.o.
Reklama
TOPlist TOPlist