5 061 aktuálních nabídek
od 231 realitních kanceláří a soukromníků
MÜLLER REALITY-IMMOBILIEN s.r.o. nabízí

Prodej chalupy 150 m²

Nezdice na Šumavě (okres Klatovy)

Základní údaje

Datum vložení 20. dubna 2022 ID nemovitosti 001826KH
Plocha pozemku 1 194 m² Obytná plocha 72 m²
Užitná plocha 150 m² Plocha nebytová 78 m²
Plocha zastavěná 170 m² Energetiká náročnost E - Nehospodárná (i)
Elektřina 230 V, 400 V Kanalizace Žumpa, septik
Zdroje vody Veřejný vodovod Způsoby vytápění Ústřední - tuhá paliva
Konstrukce Zděná Zdroje vody Veřejný vodovod
Parkování Vlastní parkovácí stání Vlastnictví soukromé
Stav objektu Dobrý

Popis nemovitosti

Odborníci na nemovitosti se jasně shodují, že nejdůležitějším bývá místo -lokalita. To, co na pozemku existuje se dá snadno přestavět, stavebně upravit, nebo dokonce zbourat a postavit stavbu novou, ale místo a lokalita zůstává. Zde máte možnost jedno takové Místo s velkým M si přivlastnit. Navždy koncový pozemek s úžasným výhledem až k hradu Rabí, či na keltské hradiště s rozhlednou na Sedle a přitom pod hradem Kašperk a pod nejvyšší horou tehdejšího protektorátu Čech Javorníku 1066 mnm. Z nádherné osady vzniklo za poslední roky místo pro odpočinek mnoha movitých osob, kam párkrát za den zajede i autobus, dál již nepokračuje, jen se otočí a jede zpět do vnitrozemí.
Plocha: celková výměra 1.194 m2, z toho zastavěná plocha a nádvoří 192 m2 (je připraven geometrický plán na dokoupení dalších 328 m2).
Lokalita: : jedno z nejhezčích míst na Šumavě, méně známé - o to však klidnější. Malebná horská osada Pohorsko, stulená vysoko na úbočí mohutného Ždánova s nadm.výškou 1065 mnm. Vyjedete k němu po horské silničce lemované jeřáby z cca 1,7 km vzdálené Obce Nezdice na Šumavě - a když se na okraji osady otočíte, nad výhledem do krajiny se Vám zatají dech. Kašperské Hory s plnou občanskou vybaveností jsou vzd. 8,7 km.
Popis nemovitosti: typická původní zděná šumavská chalupa v krásné pozici s úžasným výhledem na samotném okraji malebné horské osady. Díky ochraně přírody zde nebude dovolená žádná výstavba a chalupa tím zůstane koncová. Má sedlovou střechu s krovem ve velmi dobrém stavu. Chalupa byla před sedmi lety renovována a to kompl.elektroinstalace vč. rozvodů a jističů, vodovodní a odpadní instalace realizovány v plastu, rozvody vytápění v mědi, nově byly provedeny štuky stěn, nové vinylové podlahy a zateplené stropy, koupelna vč. sanit.vybavení, obkladů, dlažeb a el. boileru. Byla instalována krbová kamna s výměníkem, nová dřevěná okna, nově provedeno komínové těleso. Vnitřní dispozice: předsíň, na niž navazuje chodba, vpravo prostorný, dobře prosvětlený obývací pokoj s krbovými kamny propojený s kuchyní s novou dřevěnou rohovou kuchyňskou linkou. Vlevo koupelna s WC . Samostatná ložnice s výhledem na jihozápad. Následuje vstup do malého prostoru propojujícího obytnou část chalupy s částí hospodářskou. Zde je instalován i el.bojler zajišťující ohřev teplé vody v obytných prostorech a jsou zde připravené vývody pro případnou instalaci vytápění. Odtud je přístupná i půda, jejíž velký prostor umožňuje adaptaci na obytné podkroví. Další možné využití má i dobře zachovaná maštal - prostor dříve využívaný k chovu hosp.zvířat. Využití jistě najde i sklep, přístupný ze západní části domu. Nově je nyní dokončována venkovní zasklená pergola, hotová je již udírna s grilem. Samostatně stojící stodola leží na dalším stavebním pozemku, který umožňuje možnou výstavbu uceleného areálu.
Inženýrské sítě:
El.příkon-230/400 V.
Zdroj vody: obecní vodovodní řad.
Likvidace odp.vod: tříkomorová jímka na vyvážení s přepadem.

Poloha na mapě

Dojezdová vzdálenost

Nezdice na Šumavě (okres Klatovy)
0 km (0 min)

Nemovitost nabízí

MÜLLER REALITY-IMMOBILIEN s.r.o.
Reklama
TOPlist TOPlist