5 859 aktuálních nabídek
od 240 realitních kanceláří a soukromníků
MÜLLER REALITY-IMMOBILIEN s.r.o. nabízí

Prodej hotelu, penzionu 1500 m²

Hartmanice (okres Klatovy)

Základní údaje

Datum vložení 18. července 2022 ID nemovitosti 001846KH
Plocha pozemku 627 m² Obytná plocha 500 m²
Užitná plocha 1 500 m² Plocha nebytová 1 500 m²
Plocha zastavěná 627 m² Energetiká náročnost D - Méně úsporná (i)
Elektřina 230 V, 400 V Zdroje vody Veřejný vodovod
Způsoby vytápění Ústřední - dálkové Konstrukce Zděná
Inženýrské sítě Telefon Parkování Parkování na ulici
Vlastnictví soukromé Stav objektu Bezvadný

Popis nemovitosti

Pozemek: 627 m2 – zastavěná plocha a nádvoří.
Lokalita: ŠUMAVA – město HARTMANICE, perspektivní lokalita pod horou Hamižná s krásnou polohou v šumavské krajině a výhledy jakým nemohou konkurovat ani turisticky více známá místa v centrální Šumavě. Pěkná sjezdovka je v zimě cílem rodin s dětmi, zájemci o historii si přijíždějí prohlédnout zrenovovanou synagogu – unikátní objekt, který byl po kompletní rekonstrukci otevřen pro veřejnost. Také blízké poutní místo na Dobré Vodě nabízí ke zhlédnutí unikát – skleněný oltář a křížovou cestu umístěné ve zdejším kostele – a hned vedle Muzeum, v němž je možné dozvědět se mnohé o zajímavé historii kraje. V létě láká hezké okolí Hartmanic s mnoha možnostmi výletů do chráněných lokalit Šumavského národního parku. Stačí sjet jen několik kilometrů do údolí zlatonosné Otavy – a odtud na Srní, k Modravě a Kvildám. Hartmanice jsou perspektivní město a jistě v blízké budoucnosti zaujmou zasloužení svoji pozici mezi vyhledávanými turistickými středisky.
Popis nemovitosti: hotel s restaurací, jídelnou a salonkem byl kolaudován v roce 1987. Poměrně rozsáhlá rekonstrukce a modernizace proběhla v roce 2011 a dala hotelu moderní standardy v podobě nové fasády, dlažeb, vnitřních omítek, dřevěných oken, sádrokartonových podhledů, předělání pokojů na apartmány s předsíňkou, rekonstrukce kuchyně a vzduchotechniky. Objekt hotelu je celý podsklepený a v suterénu se nachází prádelna, vzduchotechnika, sklady s mrazáky, pivní sklep, bývalá a již nefunkční kotelna s uhelnou (objekt je připojen na centrální vytápění), místnost pro předávací stanici vytápění, bojlery na teplou vodu, nákladový výtah a ostatní zázemí. V přízemí je vstupní hala, restaurace, jídelna, salónek s krbem (celkem 150 míst k sezení), kuchyně, WC dámy a páni, kancelář, ubytování pro personál, zázemí pro personál (šatny, sprchy) a vzadu zásobovací rampa. U restaurace je venkovní předzahrádka na terasách. V patře už je pouze ubytování a to v 11 pokojích s vlastním sociálním zařízením. Z toho jsou dva pokoje s ložnicí a 9 jednopokojových. Celková kapacita je 40 lůžek. Měsíční náklady na provoz jsou 22.000,- Kč/elektřinu, 30.000,-Kč/vodu a vytápění. Samozřejmostí jsou veškeré revize.
Inženýrské sítě: voda a kanalizace je napojena na městské sítě, vytápění a příprava TUV je napojeno na městskou centrální výtopnu na biomasu.

Poloha na mapě

Dojezdová vzdálenost

Hartmanice (okres Klatovy)
0 km (0 min)

Nemovitost nabízí

 Jiřina Müllerová
Jiřina Müllerová
Kontaktovat prodejce
MÜLLER REALITY-IMMOBILIEN s.r.o.
Reklama
TOPlist TOPlist